قالب خبری وردپرس Hitmag | بسته آسان نصبی قالب هیتمگ قالب خبری حرفه ای وردپرس فردا

معرفی رشته تجربی پایه دهم

معرفی رشته تجربی پایه دهم

بسیاری از دانش آموزان مقطع نهم زمانی که می خواهند از این مقطع به مقطع دهم کوچ کنند، دغدغه ای برایشان ایجاد می شود و یکی از این دغدغه ها انتخاب رشته است. در این سایت سعی داریم به شما چند توصیه کنیم تا بتوانید انتخاب رشته خود را به شکل معقولانه تری انجام دهید و آینده خود را بسازید. اولین قدم و همچنین مهم ترین قدم این است که بر اساس اولویت بندی های خود در علاقه تان عمل کنید. تکلیف خودتان را مشخص کنید و بگویید که دوست دارید در آینده چه کاره شوید. با خودتان صادق باشید و ببینید که از خواندن کدام درس ها لذت می برید؟ ببینید در کدام رشته می توانید بهترین خود را ارائه دهید. دومین قدم این است که وضعیت خودتان را در درس های مربوط به رشته ی مورد علاقه تان بررسی کنید. در صورتی که به رشته تجربی علاقه دارید، وضعیت درسی تان در درس علوم و ریاضی چگونه است؟

آشنایی با رشته تجربی

در سالیان اخیر از رشته تجربی استقبال زیادی شده است، به همین دلیل قصد داریم در این پست به معرفی رشته علوم تجربی در دبیرستان بپردازیم.

زیست شناسی، پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، بینایی سنجی، اتاق عمل، تغذیه، بهداشت، کشاورزی، داروسازی و شیمی و … از جمله رشته هایی هستند که رشته تجربی پایه و اساس تحصیل آن ها را تشکیل می دهد. دانش آموزانی که علاقه دارند تا در این رشته تحصیل کنند باید ویژگی ها و توانایی های خود را بررسی کنند. لازم است بدانند که در این رشته چه درس هایی تدریس می شود. برای اینکه در رشته تجربی موفق شوید باید در درس های علوم تجربی دوره راهنمایی و علوم زیستی، ریاضی و شیمی دبیرستان قوی باشید. بعضی از دانش آموزان هستند که به ساختمان بدن موجودات زنده علاقه دارند و از مطالعه طبیعت، حال چه گیاه، جانور و محیط زیست باشد، لذت می برند. این دسته از دانش آموزان می توانند در این رشته موفق شوند. برای یادگیری مطالب زیست شناسی حافظه دانش آموز باید قوی باشد، به صورتی که بتواند بسیاری از موضوعات دانش زیست شناسی را در ذهن خود تجسم و به خاطر بسپارد.

دروس تخصصی رشته تجربی عبارتند از:

زمین شناسی – ریاضی – زیست شناسی – فیزیک – شیمی

دروس عمومی این رشته عبارتند از:

دروس عمومی برای تمامی گروه های آزمایشی یکسان است. زبان و ادبیات فارسی دارای ضریب ۴، زبان عربی ضریب ۲، فرهنگ و معارف اسلامی ضریب ۳، زبان خارجی ضریب ۲ است.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت